Υλικό κατά του Σχολικού Εκφοβισμού

Αγαπητή σχολική μας κοινότητα

Με χαρά ανακοινώνουμε τη δημιουργία ενός ενημερωτικού τριπτύχου για τον ενδοσχολικό εκφοβισμό, μία πρωτοβουλία που ανέλαβαν οι Σύμβουλοι Σχολικής Ζωής, με τη συνεισφορά της μαθήτριας Άντας Τσαγκαράκη, μέλος του Ομίλου ια την Ενδοσχολική Βία, η οποία συνέβαλε στην τελική σχηματοποίησή του, φέρνοντας τη φωνή των μαθητών στο προσκήνιο.

Το τρίπτυχο διανεμήθηκε σε όλα τα τμήματα του σχολείου μας, αποσκοπώντας στην ευαισθητοποίηση και πρόληψη του ενδοσχολικού εκφοβισμού. Η προσπάθεια των Συμβούλων Σχολικής Ζωής αντικατοπτρίζει τη δέσμευσή μας για ένα ασφαλές, υποστηρικτικό και φιλικό περιβάλλον μάθησης.

Επίσης, θέλουμε θερμά να ευχαριστήσουμε τον κο Μπαρμπάτση, γονέα της μαθήτριας Μπαρμπάτση Σταματίας της Γ΄ τάξης, για την ευγενική του χορηγία στην εκτύπωση του τριτπύχου Η στήριξη όλων σας είναι πολύτιμη και συμβάλλει στην επιτυχία των πρωτοβουλιών μας.

Συνεχίζουμε μαζί την πορεία μας για ένα σχολείο όπου η ασφάλεια και ο σεβασμός κυριαρχούν. Σας ευχαριστούμε για την υποστήριξή σας.

Η Διεύθυνση και οι Σύμβουλοι Σχολικής Ζωής