Την Πέμπτη, 07 Μαρτίου 2019 και ώρα 12.00 πραγματοποιήθηκε στο γραφείο της Διευθύντριας σχολείου μας, κ. Στρίγγλου Τριανταφυλλιάς, παρουσία της ιδίας, δύο επιπλέον εκπαιδευτικών, εκπροσώπου του συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και της Γραμματέως του Δεκαπενταμελούς Συμβουλίου των μαθητών, η αποσφράγιση και η αξιολόγηση των προσφορών τις οποίες είχαν υποβάλει τα ταξιδιωτικά γραφεία που εκδήλωσαν ενδιαφέρον για την υλοποίηση της τετραήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής στην Ελβετία (04/04-07/04//2019), κατόπιν σχετικής ανάρτησης του σχολείου μας, η οποία έγινε σύμφωνα με τη νόμιμη διαδικασία.

Μετά τον ενδελεχή έλεγχο και την συγκριτική εξέταση των προτάσεων, επιλέχθηκε η προσφορά του ταξιδιωτικού γραφείου «Transel Holidays», η οποία κρίθηκε ως εκείνη που πληρούσε περισσότερο τα κριτήρια ποιότητας και τις προδιαγραφές της προκήρυξης και ήταν ταυτόχρονα η πιο οικονομική και συμφέρουσα.